Muži Křešice – 7 Statečných!

Do utkání v Lovosicích, zajížděli muži z Křešic pouze v sedmi hráčích. Ostatní trápily nemoci, zranění, či pracovní povinnosti. I přes tuto situaci, všech 7 statečných dorazilo na zápas s odhodláním a hladem po druhé výhře v sezóně.

Úvodní čtvrtinu si vzali tzv. „na starost” hráči Děčína s čísly 0 (Přeučil) a 3 (Cafourek), kteří z 16 týmových bodů zajistili 13, čímž přehráli celý domácí tým. Stav po úvodní čtvrtce 7:16.

Následující hrací část se bodově zapojil i zbytek týmu a celkové skóre se navýšilo na rozdíl 14 bodů. První poločas byl ukončen, až možná nečekaně, jasnou výhrou děčínského celku, kdy soupeři nadělili 44 bodů a obdrželi pouze 27. Tento náskok byl vybudován hlavně díky celkově úspěšné střelbě, obraně a jednoduchých nájezdů z rychlých protiútoků.

Domácí mužstvo je známo tím, že mají vysoké procento střelby za tři body. Na tuto jejich zbraň se děčínští zaměřili a soupeře bránili na těsno po celém perimetru, aby nedošlo k volným střelám. Tímto stylem obrany, byli Lovosičtí donuceni k obtížným střelám, které často ani netrefili konstrukci koše.

Ovšem, jak už bývá u hráčů z Křešic „zvykem”. I tentokrát se začalo zadělávat na drama. Domácí tým trestal zbytečné chyby, kterých se hosté začali dopouštět. Jednalo se zejména o nebráněné nájezdy do koše či volné střely z dálky. V sedmé minutě závěrečné čtvrtiny se Lovosický tým, díky bodové šnůře 12:4, dotáhl na pětibodový rozdíl a bylo zaděláno na drama v samotné koncovce.

Naštěstí pro hosty se zvrat nekonal, neboť se jim podařilo opět bodově chytit a díky sérii 1:12 si pojistili velmi cenné vítězství na palubovce mužstva, které letos v tabulce drží třetí místo.

Velké poděkování patří 7 hrdinům z Křešic, kteří neztratili odhodlání a do zápasu šli naplno.

BK Lovosice – BK Děčín Křešice 59:73 (7:16, 27:44, 44:57)

Body: Přeučil 25 (4 asistence, 7 doskoků, 8 získaných faulů, 2 získané míče), Cafourek 20 (4x3, 1 asistence, 7 doskoků), Cita 11 (1x3, 3 doskoky, 3 získané fauly, 3 získané míče), Řízek 10 (1x3, 1 doskok, 3 získané fauly, 2 získané míče), Tauš 5 (1x3, 5 doskoků, 1 získaný faul, 3 získané míče), Marek 2, Duchoslav 0 (6 doskoků, 1 získaný míč, 2 získaný faul).

Tříbodové střely 22 %, dvoubodové střely 62 %, trestné hody 71 %, získané míče 11, ztracené míče 16.