Muži Juniorka – Vítězství v těžkém zápase v prodloužení

V pátek 22.10. jsme ve 3. utkání oblastního přeboru mužů zajížděli letos poprvé na palubovku soupeře, konkrétně do České Lípy.

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, kde o výsledku může rozhodnout jedna úspěšná nebo neúspěšná akce viz výsledky posledních vzájemných utkání: 75:70, 74:79 po prodloužení, 67:66, 84:81. Domácí tým vždy dovede maximálně využít svých předností a vytěžit ze zápasových zkušeností v jejich hale.

Soupeř nastoupil ve standardní sestavě tak jak ji známe z minulých zápasů, tedy šikovní rozehrávači, vysoké přesně střílející křídlo a robustní pivoti. My máme několik hráčů zraněných/nemocných, přesto jsme do zápasu nastoupili v plné sestavě s kvalitním týmem.

Průběh první čtvrtiny ukázal, že prognózy byly správné, opět vyrovnané utkání, kdy jsme se s domácími tahali o každý bod. Nám se po celý zápas nedařila střelba z jakékoliv vzdálenosti, přesto jsme vždy ve správný moment dali trojku či po útočném doskoku koš. Nebýt nešťastné trojky z půli hřiště 2 sekundy před koncem první části, bylo by skóre vyrovnané, takto 19:15.

Druhá čtvrtina měla obdobný průběh, nám se podařilo dát o pár bodů více, takže stav do kabin 36:35. V poločase jsme si řekli, že zápas v podstatě začíná a že začneme pořádně běhat. Domácí získali ale mírný náskok cca 5 bodů, který se nám naštěstí podařilo v druhé polovině čtvrtiny zlikvidovat, stav 52:51.

Na začátku poslední části se někteří hráči rozhodli, že o výsledku zápase rozhodnou sami, a tak začali pálit trojky hned v prvních vteřinách našeho útoku a bohužel neúspěšně. Toho využili českolipští, kteří nám dali dvě trojky a dvě dvojky a bylo to najednou o 11 bodů a bylo s námi zle. První body jsme dali až ve 3. minutě, pak dvěma trojkami snížili, aby nám soupeř opět bodově utekl, 3 minuty před koncem 68:61.

Pak jsme měli trochu štěstí, kdy hráč soupeře nejprve fauloval, pak za protesty dostal druhou technickou a následně ještě diskvalifikační, házeli jsme tak 5 trestných hodů a následně v laufu dali ještě trojku a bylo to 68:70. Soupeř následně srovnal šestkami, my jsme poslední akci neproměnili, takže se šlo do prodloužení.

V něm jsme to měli jednodušší, protože soupeři chyběli dva hráči. Začali jsme trojkou, soupeř kontroval, my jsem ale pak po úspěšném doskoku proměnili šanci, ubránili soupeřův protiútok, byli faulováni, a i když jsme druhou šestku nedali, tak jsme si ji doskočili, soupeři tak nedali žádnou šanci srovnat skóre a vyhráli jsme.

Poděkování hráčům, že se i za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali o důležité vítězství.

BK Česká Lípa – BK Děčín juniorka 74:77 (19:15, 36:35, 52:51, 71:71)

Body: Fiala J. 18 (3x3), Fiala V. 13 (1x3), Hammerle 12, Tomášek 10 (2x3), Důra 9 (1x3), Liga 6, Černý 5, Holešinský 4, Přeučil, Kříž, Kvaček, Trbola. TH: 28/16 (57 %).