Muži Juniorka – Vítězství v posledním zápase sezóny

V pátek 22. dubna jsme na domácí palubovce odehráli poslední utkání v oblastním přeboru mužů, když jsme přivítali tým BA 2006 Roudnice n. L.

Vítězství nám ještě mohlo teoreticky zajistit 2. místo v soutěži v případě, že současně ústecký Skřivánek doma porazí chomutovské Levharty. V opačném případě bychom se umístili na 3. místě.

V první čtvrtině měl navrch soupeř, který ji díky dobré střelbě a občasné zónové obraně a našemu nepřesnému zakončování (i přes 3 trojky jsme nedali spoustu šoupáků) a zbytečným ztrátám (zejména nepřesné přihrávky), z kterých soupeř kontroval rychlými protiútoky vyhrál 16:11.

V druhé části oba týmy hráli stejně (my nepřesná střelba a ztráty a špatná obrana, trocha zlepšení na útočném doskoku, soupeř rychlé protiútoky), ale jen díky tomu, že jsme trefili 5 šťastných trojek (ze hry jsme dali opět jen dva body a další dva přidali z čáry trestných hodů) jsme tuto část vyhráli 19:17, přesto jsme stále prohrávali 30:33.

Po přestávce jsme se kromě 3 úspěšných trojek konečně začali trefovat z podkoše. Začali jsme najíždět na koš a když tam bylo ucpáno, tak jsme shazovali na volného spoluhráče. Nebo si šli alespoň pro faul. Čtvrtinu jsme vyhráli 21:13 a ujali se vedení 51:46. Měli jsme ale i štěstí, když Roudnice zahodila všech 8 šestek.

V poslední čtvrtině jsme pokračovali v agresivních nájezdech do koše a buď nám to přineslo body nebo alespoň šestky, které jsme úspěšně proměňovali (8/6). Začátek této části sice patřil hostím, kteří kontrovali na 51:53 resp. 53:55, ale to byla jejich „labutí píseň“, protože pak jsme již dávali (až na jednu výjimku) body jen my a utkání dotáhli pro čtvrtině 17:11 do vítězného konce 68:57.

Poděkování všem hráčům za hezký výkon. Poděkování přítomným divákům za podporu obou týmů.

Body: Fiala J. 15 (3x3), Cafourek 11 (2x3), Důra 11 (2x3), Liga 8, Tomášek 8 (2x3), Fichtner 5 (1x3), Roza 4, Holešinský 3 (1x3), Kvaček 3 (1x3), Duchoslav, Přeučil. TH 15/8.

Bohužel se Skřivánku nepodařilo porazit Chomutov, takže jsme nakonec v soutěži skončili na 3. místě. I tak to je pro nás úspěch, ale o tom jindy a v jiném článku.