Muži Juniorka – Vítězství v děčínském derby

V pátek 12.11. jsme „zajížděli“ do Areny Křešice k děčínskému derby v oblastnímu přeboru mužů s místním týmem BK Děčín Křešice.

Ačkoliv byl v soutěži soupeř zatím bez výhry, věděli jsme, že to nebude lehké utkání, ale také jsme věděli, že když ubráníme jejich 3 nejlepší mladé hráče, tak máme z poloviny vyhráno. To se nám až na jednu výjimku (nejlepší hráč Křešic nám dal 20 bodů) podařilo. My jsme do utkání nastoupili v téměř kompletní silné sestavě.

Utkání jsme začali dobře a postupně jsme navyšovali svůj bodový náskok. Dobře jsme bránili, přesně stříleli a vyráželi do rychlých protiútoků. Na konci čtvrtiny 13:25. Ve stejném duchu jsme pokračovali i ve druhé části - 25:48.

O přestávce se na lavičce ozývaly myšlenky na „stovku“ a začátek třetí čtvrtiny tomu i odpovídal. Během 5 minut jsme zvýšili na 61:30 a to i díky stoprocentním šestkám 9/9 což bylo pravděpodobně dáno i tím, že v Křešicích každé pondělí trénujeme, takže místní koše známe, navíc jsme toto pondělí měli speciální střelecký trénink jako přípravu na utkání.

Od 35. minuty se nám ale přestalo dařit. Zaznamenali jsme spoustu ztrát, zejména z dlouhých nepřesných pasů v rychlém protiútoku a překombinované hře ve vymezeném území. Za pět minut jsme dali jen čtyři body, na čáře trestných hodů jsme také nebyli již tak přesní, čtvrtina tak byla bodově vyrovnaná, na konci 41:65.

V poslední čtvrtině jsme pokračovali ve stejném duchu, přesto jsme si stále udržovali zhruba dvacetibodový náskok. A toto dostatečné vedení nám v našich hlavách nedovolilo pořádně zabrat a hráli jsme, jak se říká „údržbu“, která nakonec vedla k výsledku 58:78 když poslední čtvrtinu jsme bohužel prohráli.

I když jsme v utkání ze sebe nevydali všechno, co je v našich možnostech, pozitivně musím na tomto utkání hodnotit alespoň to, že jsme vyhráli, že dostatek herního času dostali všichni hráči z lavičky a že každý hráč bodoval.

BK Děčín Křešice – BK Děčín juniorka 58:78 (13:25, 25:48, 41:65)

Body: Cafourek 16, Hammerle 11, Černý 11 (1x3), Liga 8, Důra 8 (2x3), Fiala J. 5 (1x3), Kvaček 5, Duchoslav 4, Holešinský 4, Roza 4, Přeučil 2. TH 18/12.