113_20211002_124649.jpg

Muži Juniorka – Vítězný vstup do soutěže

V pátek 1. října jsme v úvodním zápase oblastního přeboru mužů přivítali doma béčko Teplic.

Energie. Tímto slovem by se dal charakterizovat výkon našeho týmu, výkon všech našich 12 hráčů po celou dobu utkání. Do utkání zasáhla celá lavička, a tak každý hráč mohl na hřišti odevzdat vše. Ať to bylo v naší výborné obraně, snaze o rychlý protiútok, v doskakování po nepřesné střele nebo ve snaze soupeři vypíchnout míč.

Tým soupeře tvořili většinou mladí hráči ve věku dorostenců, tak jsme od nich očekávali rychlý pohyb a přesnou střelbu. Naopak jsme to ale byli my, kteří po zisku míče vyráželi do rychlého protiútoku, do nepřipravené obrany soupeře. Také jsme lépe stříleli, když jsme dali 5 trojek, soupeři se střelba moc nedařila, dal jen jednu.

V poločase bylo již v podstatě o výsledku utkání rozhodnuto, přesto jsme nepolevovali v obraně a každý hráč se snažil využít čas na palubovce k získání nějakého bodu. Zápas se tak odehrával v tempu až do konce, což jistě potěšilo i velký počet našich fanoušků, kterým mockrát děkujeme za podporu.

Snad jedinou kaňkou na našem výkonu byl náš dlouhodobý nedostatek v obranném doskakování (braní na záda) a v provádění trestných hodů kdy jsme jich proměnili jen 5 z 18. To by se nám nemuselo v příštích zápasech vyplatit. Ale je začátek sezóny, hráči ještě nemají kondici na potřebné úrovni, tak se to i v podstatě dalo očekávat.

Ještě jednou musím pochválit všechny hráče za energii, kterou vložili do zápasu, opravdu jsem byl s výkonem všech spokojen a s optimismem vyhlížím do našich dalších zápasů.

BK Děčín juniorka – BK Teplice B 78:45 (15:11, 41:18, 57:30)

Body: Černý 16, Liga 11, Důra 8 (2x3), Roza 7, Fiala J. 6 (1x3), Cafourek 6, Fiala V. 6, Kříž 5 (1x3), Přeučil 4, Tomášek 4, Duchoslav 3 (1x3), Holešinský 2.

Autor: Petr Ďurana