Muži Juniorka – V Teplicích nejhorší výkon v sezóně

V pátek 4.2. jsem v Teplicích s místním béčkem dohrávali odložený zápas (covid u soupeře) oblastního přeboru mužů.

Domácí nastoupili v 11 hráčích, v podstatě v nejsilnější sestavě. My jsme nastoupili jen v 9 hráčích, když díky přeložení zápasu měli již jiný program dva hráči, další dva v týdnu onemocněli a jednoho do zápasu nepustila karanténa.

Oproti původně plánovanému termínu zápasu nám tak chybělo několik klíčových hráčů. Určitě nám také nepomohlo, že jsme díky dvěma odloženým zápasům ze strany soupeřů hráli soutěžní zápas až téměř po měsíci.

V celém zápase jsme tahali za kratší konec. V obraně jsme zejména v prvním poločasu hořeli na doskoku kdy si domácí doskakovali své neúspěšné střely a z druhých šancí skórovali. Nadstandardně jsme ztráceli míče zejména nepřesnou přihrávkou nebo když už jsme míč získali (doskočili), tak nám pak vypadl z rukou a obvykle do rukou soupeře.

Vůbec se nám nedařila střelba, nebyli jsme schopni se trefit z delší vzdálenosti, za celé utkání jsme dali jen jednu trojku! Takže nám nezbylo než hrát až do koše, ale bohužel jsme ve většině případů nebyli schopni proměnit ani jednoduché šoupáky. A když nám ani útočný doskok moc nefungoval, tak nám zbylo jen jít si alespoň pro faul, což se dařilo, stříleli jsme 32 šestek, bohužel jsme jich 15 neproměnili!

Soupeř v prvním poločase také nestřílel moc přesně, to si ale vynahradil v druhém, kdy trefil téměř vše, co vystřelil, celkem dal 6 trojek. A když se netrefil, tak doskočil a skóroval. Byl také lepší ve hře 1 na 1 kdy jsme nebyli schopni ubránit jejich najíždějící hráče a zády ke koši výborně hrajícího jejich pivota.

Postupně jsme tak prohrávali 17:16, 33:31 a 52:47, ale stále utkání bylo hratelné. Na začátku poslední části jsme dostali dvě trojky za sebou a domácí odskočili na 60:51. Trpělivou hrou do koše a chození si alespoň pro fauly jsme náskok snížili na 62:60.

Minutu před koncem jsme dostali další trojku, podařilo se nám ale opět snížit na rozdíl 3 bodů. Pak ale přišel asi nejdůležitější okamžik zápasu, kdy náš hráč v obraně doskočil míč, domácí hráč mu ho vyrazil do autu, ale rozhodčí přiznali aut domácím. Z následné akce nám neobsazený hráč dal koš na 67:62. Opět jsme snížili, ale srovnávací trojku se nám trefit nepodařilo. Naopak jsme se při celoplošnému pressingu dopustili „nesportovního“ faulu a Teplice tak vyhrály 68:64.

Domácí si vyhrát zasloužili a opak by byl asi nespravedlivý. Bohužel touto prohrou jsme přišli o šanci na titul v soutěži. Ale nevadí, půjdeme do dalších zápasů s cílem předvést opět náš nejlepší výkon a vyhrát.

Body: Fiala J. 14 (1x3), Liga 14, Černý 12, Fichtner 12, Randýsek 6, Cafourek 2, Roza 2, Kvaček 2, Přeučil.