Muži Juniorka – V prvním utkání v novém roce vítězství

V pátek 7. ledna 2022 jsme zajížděli k prvnímu letošnímu utkání oblastního přeboru mužů na palubovku týmu BA 2006 Roudnice nad Labem.

Na utkání jsme přijeli v osmi hráčích, když tři hráči nemohli hrát pro nemoc/zranění a dva byli mimo republiku. Po více jak roce se ale po zdravotním výpadku do sestavy vrátil Pavel „dědek“ Randýsek. I přes velké tréninkové a zápasové manko byl pro svoji zkušenost a jistotu na rozehře velmi platným hráčem.

Soupeř nastoupil v devíti, chyběli jim dva výborní hráči. Aktuálně je Roudnice v tabulce 5. s bilancí 4:4. Přesto se jedná o velmi kvalitního soupeře, kombinujícího opět zkušené starší hráče a běhavé mladíky/dorostence. Do Roudnice jsme proto přijeli s respektem.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře když jsme domácí nechali střílet volné trojky a oni toho využili a během prvních minut nám dali čtyři. My jsme naopak byli střelecky neplodní, ostřelovali jsme nepřesně koš z delší vzdálenosti, nedávali jednoduchá zakončení z pod koše, takže jediné dva body jsme dali ze šestek. Po 5 minutách tak byl stav 15:2 a vypadalo to s námi špatně. Po našem timeoutu se situace trochu zlepšila, přesto na konci čtvrtina stav 19:10.

Ve druhé čtvrtině jsme soupeři již nedovolili tolik otevřených střel, začali jsme dobře bránit vymezené území, úspěšně doskakovat v obraně i v útoku, najíždět až do koše a přesněji zakončovat a pomalu bod po bodu začali ukrajovat z náskoku soupeře. V půlce čtvrtiny jsme skóre vyrovnali, dokonce jsme šli do mírného trháku 6 bodů, soupeř však kontroval, takže do šaten se šlo za stavu 32:34.

O přestávce jsme si řekli, že nám musí začít padat trojky (dali jsme zatím jen jednu), že stačí aby se každý náš střelec chytnul jednou úspěšnou střelou a pak začneme trojky dávat. A to se i stalo. První naše střela trojka, začalo se nám dařit i při zakončení ze střední vzdálenosti a z pod koše a svůj náskok jsme pomalu navyšovali. Na každou soupeřovu trojku nebo dvojbodový koš jsme měli vždy hned vzápětí stejnou odpověď, takže jsme náskok 8-9 bodů stále udržovali, na konci čtvrtiny (i díky našim 4 trojkám) stav 50:58.

Poslední část byla obdobná jako ta třetí, oba týmy střídavě dávaly body, takže jsme si svůj náskok neustále udržovali a soupeři jsme tak nedovolili zdramatizovat utkání. Už toho měl, stejně jako my, plné zuby. V závěru utkání jsme trefili další 3 trojky, takže nakonec výsledek utkání 63:78.

Velké poděkování všem hráčům za moc hezký výkon, každý z nich předvedl to, co se od něj očekává a přispěl tak svým dílem k našemu vítězství.

Body: Hammerle 21 (1x3), Černý 14, Tomášek 14 (3x3), Fiala J. 11 (1x3), Liga 8, Teršl 7 (2x3), Randýsek 3 (1x3), Kvaček.