Muži Juniorka – Upachtěná domácí výhra nad Č. Lípou

V pátek 11.2. jsme na domácí palubovce odehráli zápas oblastního přeboru s Českou Lípou. Dalo se čekat vyrovnané utkání, protože s Českou Lípou to není jinak, naposledy jsme u nich vyhráli 74:77.

Do utkání jsme nastoupili v počtu 11 hráčů kdy několik hráčů základní sestavy nemohlo hrát z důvodu nemoci resp. covid omezení. Soupeř přijel v 8 hráčích, v podstatě ve své nejsilnější sestavě, chyběl jim jen jeden kvalitní hráč.

Před utkáním jsme si řekli, že musíme rychle běhat dopředu, dobře bránit, nedovolit soupeři volné střely, dobře brát na záda. V útoku hrát chytře, dobře pohybovat míčem, střílet jen z připravených a volných pozice a najíždět na koš a chodit si alespoň pro fauly.

Bohužel nic z uvedeného jsme nesplnili. Česká Lípa nám dávala volné trojky, nacházela volné hráče pod naším košem a doskakovala si svoje neúspěšné střely a z druhých a třetích šancí skórovala. V útoku jsme stříleli nepřipravené střely na začátku útoku, zbytečně ztráceli míč po nesmyslných přihrávkách, vůbec nedoskakovali atd.

V podstatě jsme pokračovali ve svém špatném výkonu z Teplic a prvního poločasu na ústeckém Skřivánku. 3 čtvrtiny jsme tak tahali za kratší konec - 16:19, 28:33 a 42:48. Plnit to co jsme si řekli před zápasem jsme začali až v poslední části, do které jsme vstoupili 3 trojkami a poprvé se tak v zápase ujali vedení (51:48).

Začali jsme se tlačit do koše a alespoň jsme si chodili pro fauly. Konečně se nám začalo dařit i na čáře trestných hodů a navýšili jsme náš náskok na 60:54. Soupeř ovšem kontroval a snížil 3 minuty před koncem na 62:61. My jsme opět odskočili o 5 bodů, aby soupeř opět snížil na rozdíl jedné trojky.

Pak asi přišel rozhodující okamžik utkání, 46 sekund do konce jsme za stavu 67:64 faulovali nejlepšího hráče soupeře, ten však k překvapení všech ani jednu šestku neproměnil. My jsme druhý trestný hod doskočili, v následném útoku přišli o míč, v protiútoku hosté nedali trojku a míč skončil v zámezí pro nás.

Po timeoutu České Lípy 13 sekund před koncem nás soupeř při rozehře pod naším košem presoval, ale rozehru jsme zvládli a byli cíleně protihráčem 9 sekund před koncem faulováni. Vítězství jsme si ze dvou šestek nepojistili, naštěstí jsme druhou doskočili a podrželi míč až do konce vítězného zápasu.

Poděkování hráčům, že když bylo třeba, tak zabrali a bojovali. Snad jsme se z tohoto zápasu poučili a v dalších budeme již šlapat naplno od začátku.

Body: Fiala J 15 (5x3), Hammerle 11, Cafourek 11 (1x3), Fiala V. 11 (1x3), Fichtner 7, Černý 5, Teršl 4 (1x3), Kvaček 3, Přeučil, Duchoslav, Roza. TH 28/15.