Válečníci Děčín
89_1637753167.png
78_1631113281.jpg
174_20211127_162938.jpg

Muži Juniorka – Sedm statečných zvládlo těžký domácí zápas

V pátek 26. listopadu jsme na domácí palubovce odehráli další zápas oblastního přeboru, když jsme přivítali Lovosice. Tým, který i přes poslední dvě prohry aspiruje na medaile, tedy těžký soupeř.

Vzhledem k nařízení vlády nemohli za nás nastoupit 3 neočkovaní hráči. Když se k tomu u dalších hráčů přidala nemoc nebo pracovní povinnosti, zůstalo 6 schopných hráčů. Museli jsme tedy doplnit soupisku o Ondru Fichtnera (2001), který i přes dvouměsíční tréninkový a herní výpadek předvedl sympatický výkon a hodně nám pomohl.

Soupeř přijel až na jednu výjimku kompletní v deseti hráčích. Díky tomu, že Lovosice mají sestřih všech svých zápasů na YouTube (děkujeme :-)), měli jsme protivníka dobře naskautovaného. Věděli jsme tedy, na které hráče se musíme v obraně zaměřit, jak hrají a jaké jsou celkově klady a zápory soupeře.

Začátek utkání byl z obou stran nervózní, oběma týmům se moc nedařilo dávat koše, soupeř, stejně jako my, nepřesně střílel a nedával šoupáky, po 6 minutách stále 5:4. Takto to bylo i po zbytek čtvrtiny, na konci 11:8.

Druhá část pokračovala v trendu té první. Ale díky výborné obraně a dvěma trojkám jsme po 3 minutách odskočili na 19:8. Pak jsme se ale vrátili k nepřesné hře (neproměněné střely a šoupáky, ztráty). Soupeř začal naopak hrát více aktivně do koše, začal doskakovat v útoku a šnůrou 12:2 srovnal. Po našem timeoutu se oba týmy vrátily k nepřesné hře, hra se opět vyrovnala, do šaten jsme šli s tříbodovým náskokem 28:25.

3bodový rozdíl byl i po 4 minutách třetí čtvrtiny (36:33), po zbytek části jsme však soupeři dovolili jen 4 body. Lovosice až na jednu trojku nepřesně střílely a nedávaly šoupáky, naopak my skórovali, dobře bránili včetně obranného doskoku a dařilo se nám i na útočném doskoku. Předvedli jsme i několik pěkných individuálních akcí a finálních přihrávek. Utekli jsme tak výsledkově na 51:37.

Zdálo se, že je v podstatě zápas rozhodnut, a to i potvrdily první 3 minuty čtvrté čtvrtiny kdy jsme náskok navýšili na 19 bodů. Pak jsme ale polevili v obraně a dělali chyby v útoku (ztráty, útočné fauly). Soupeř, na rozdíl od nás, přesně střílel a snížil tak náš náskok 3 minuty před koncem na 6 bodů.

K vyrovnání však Lovosice již neměly sílu, zbytek utkání se odehrál jen na čárách trestných hodů. A i když jsme již nebyli tak úspěšní v proměňování šestek jako v první polovině utkání, tak jsme jich dali o trochu více jak soupeř a stále si tak až do konce utkání udržovali potřebné vedení a utkání nakonec vyhráli 69:62.

Byl to pěkný, vyrovnaný zápas. Lovosice předvedly očekávaný kvalitní výkon, ale my jsme byli o trochu lepší. Poděkování našim hráčům za bojovnost a že utkání zvládli i přes velkou fyzickou náročnost.

Poděkování také několika divákům, zejména klukům z týmu Severočeské ligy Rádi Kroupy, za podporu. A poděkování všem hráčům na palubovce, že se chovali k sobě férově, zápas tak mohl proběhnout v klidu a všichni se mohli věnovat jen a jen basketu.

Body: Fiala J. 19 (4x3), Hammerle 16, Fiala V. 14 (1x3), Černý 8, Fichtner 6, Liga 3, Důra 3 (1x3). TH 22/13.

Záznam ze zápasu je na TVCOM.cz viz odkaz pod článkem.