Muži Juniorka – Prohra na palubovce Chomutova po střeleckém nezdaru v posledních minutách

V aprílový pátek 1.4. jsme odehráli venkovní utkání oblastního přeboru mužů s týmem Chomutova.

Z našeho pohledu jsme do zápasu vstupovali v oslabené sestavě. Chyběli nám dva podkošoví hráči (Liga, Černý) a křídelník (Cafourek). Chomutovští vypadali až na jednu výjimku, že byli v kompletní sestavě.

Zápas nabídl už od prvních minut vyrovnaný souboj. Chomutov od začátku spoléhal na svoji výškovou dominanci téměř na každém postu v poli. Netradičně zapojoval dva své nejvyšší hráče na perimetru, tudíž jsme i my museli na tuto situaci zareagovat tím, že jsme naše podkošové hráče využívali k vysunuté obraně mimo bednu. I s výškovým hendikepem se nám podařilo efektivně bránit a zároveň proměňovat střely ze střední vzdálenosti. V několika případech nás ale srážely poněkud nečekaně odpískané fauly, které na opačné straně hřiště byly Chomutovu jaksi promíjené.

Vyvrcholením první půlky byla chyba stolku, kdy omylem nechal zapnutou časomíru při našem vyhazování z pod koše. Čas se tedy vracel a my měli necelé dvě vteřiny na to, dostat míč přes celé hřiště a pokusit se dát jakoukoliv možnou střelu. To se málem našemu spolupracujícímu bratrskému duu povedlo, kdy mladší z Fialů přehodil celou chomutovskou obranu, která na to v danou chvíli zareagovala pouze slovy: „A kur.a.“ a starší, chytající míč na úrovni šestky, už bohužel nedokázal dopravit míč skrze obroučkou. První půlku tedy ukončili chomutovští s mírným náskokem šesti bodů a to 45:39.

V druhé polovině jsme začali být při zakončení důraznější a pro fauly si takzvaně více chodit. Zároveň se na vzpruze našeho týmu začaly podílet i proměněné tříbodové střely. Koncem třetí čtvrtiny jsme dokázali skóre stáhnout na rozdíl pouhých třech bodů a cítili možnost na otočení zápasu na naši stranu v posledním dějství.

Poslední čtvrtina se začala vyvíjet slibně a nám se během čtyř minut podvedlo nastřílet deset bodů, přičemž soupeř na to zareagoval pouze dvěma proměněnými nájezdy do vymezeného území. Rázem se misky vah otočily. Ještě dvě minuty do konce zápasu bylo skóre vyrovnané, ovšem od té doby jako když utne a nám kompletně odešla střelecká fazóna, zatímco soupeř proměnil každý z pokusů. Finální skóre se po čtyřiceti minutách zastavilo na 75:67 ve prospěch Chomutova. Z našeho pohledu to tedy lze označit za „nevýhru“.

Hořkou pachuť z prohry přebíjel pouze fakt, že jsme předvedli jako tým nejlepší výkon v tomto kalendářním roce a za odvedenou práci na hřišti se nikdo nemusel stydět.

Body: Hammerle 14, Fiala V. 14, Teršl 13 (2x3), Důra 8 (2x3), Fiala J. 6 (2x3), Fichtner 6, Duchoslav 4, Holešinský 2, Kvaček, Přeučil.