Muži Juniorka – Nejtěsnější výhra v těžkém zápase

V pátek 17. prosince jsme odehráli poslední letošní zápas, když jsme doma přivítali béčko chomutovských Levhartů.

Tým soupeře je tvořen mladými hráči, průměrný věk 23 let. Do zápasu Chomutov nastoupil v téměř nejsilnější sestavě, když jim pouze chyběl jeden ze dvou hráčů z áčka Levhartů. A právě ten druhý (17letý pivot #8) nám dělal největší problémy, dal nám 22 bodů. Velké nebezpečí pro nás představoval i jejich nejlepší rozehrávač (#4), který si v tomto zápase 16 body mírně vylepšil svůj sezónní průměr. Naštěstí pro nás oběma hráčům omezily čas na palubovce jejich osobní chyby.

Chomutov hrál výborně, dle očekávání běhal do rychlých protiútoků, jednoduše najížděl do koše, jejich nejlepší pivot kraloval pod oběma koši na doskocích a snadno z pod koše zakončoval.

My jsme nastoupili v 10 hráčích, když ke třem hráčům, kteří nemohou hrát kvůli neočkování, se přidali dva nemocní. Přesto jsme měli velmi kvalitní sestavu. Po celý zápas se nám vůbec nedařila střelba ani ze střední, ani z delší vzdálenosti (dali jsme jen 4 trojky). Takže nám nezbylo nic jiného než atakovat koš z bezprostřední blízkosti. A i tady jsme z počátku nebyli schopni se trefit, postupně se však procento úspěšnosti zlepšovalo i s tím, jak jsme začali o každý míč pod košem úporně bojovat.

V první polovině jsme vůbec nezvládali obranný doskok (braní na záda), takže si soupeř svoje nepřesné střely doskakoval a dostával další a další druhé šance k úspěšnému zakončení. To jsme po poločase napravili, a i celkově zlepšenou obranou jsme začali získávat míče a zápas tak začali obracet na svoji stranu.

Od začátku zápasu byl soupeř lepší, snadno zakončoval, a tak si pomalu budoval šestibodový náskok. Hodně nás zachránila exekuce šestek Chomutova, kdy v této části dal jen dvě z devíti (celkově 24/12). Nás naopak trestné hody podržely (celkově 15/12). Stav na konci 1. čtvrtiny 11:17.

V podobném duchu pokračovala i druhá část kdy se nám alespoň se soupeřem dařilo držet krok, takže do šaten jsme šli jen s osmibodovou ztrátou 29:37. Po dvou minutách 3. čtvrtiny se ale zápas zlomil, když jsme šňůrou 14:0 (zejména výbornou hrou našich pivotů) zápas otočili a ujali se vedení 47:41. Pak jsme ale polevili, Chomutov šňůrou 7:0 skóre srovnal a vedení 50:48 nám udržela jen šťastná trojka v závěru.

Na začátku poslední části soupeř srovnal, my jsme odskočili o 5 bodů a soupeř opět srovnal, aby po 6 minutách šel do vedení o 3 body 58:61 resp. po 7 minutách 60:63. Pak se nám podařilo snížit na rozdíl jediného bodu, Levharti několikrát opět úspěšně zakončili, ale my jsme kontrolovali, a tak s minimální ztrátou jsme šli do poslední půlminutovky zápasu.

Dvěma úspěšnými šestkami (našeho v zápase nejlepšího hráče) se nám podařilo konečně skóre otočit na 70:69. Zároveň se tím vyfauloval i nejlepší hráč Chomutova, což nám trochu ulehčilo situaci v koncovce. V závěru soupeř po jeho dvou timeoutech netrefil žádnou tříbodovou střelu, takže jsme se mohli radovat z těsného vítězství.

Poděkování všem hráčům za to, že i když se nám nedařilo, tak nezměrnou bojovností vítězství nakonec urvali. Poděkování přítomným fanouškům za skvělou podporu.

BK Děčín juniorka – BK Levharti Chomutov 70:69 (11:17, 29:37, 48:50)

Body: Hammerle 27, Důra 12 (2x3), Fiala J. 9 (1x3), Liga 7, Fichtner 7 (1x3), Fiala V. 6, Černý 2, Teršl, Kvaček, Trbola.