Muži Juniorka – Na ústeckém Skřivánku do poločasu opět trápení

Netradičně ve středu 9.2. jsme v Ústí nad Labem dohrávali odložený zápas (covid u soupeře) oblastního přeboru mužů.

Na zápas jsme přijeli v osmi hráčích, ostatní nemohli z důvodu nemoci, zranění nebo covid opatření. Naše sestava byla ale konkurenceschopná a v osmi se hráčům hraje lépe, protože hodně hrají a jsou tak pořád v tempu, trenérovi se také lépe střídá. Domácí nastoupili kompletní, v nejsilnější sestavě.

V prvním poločase jsme hráli stejně jako před necelým týdnem v Teplicích. Nedostatečně jsme bránili, špatně pracovali na obranném doskoku, v útoku nic nevymysleli, jenom jsme neúspěšně ostřelovali koš ze všech vzdáleností včetně nedaných šoupáků. A opět jsme měli spoustu zbytečných ztrát, kdy jsme přihrávali nepřesně nebo do krkolomných situací.

Skřivánci hráli jednoduše, do koše se tlačili přes své robustní pivoty nebo vyhodili na trojku odkud úspěšně skórovali. My jsme se na každý koš hrozně nadřeli, v průměru jsme na úspěšné zakončení potřebovali minimálně tři útoky. Od začátku jsme tak tahali za kratší konec, na konci první části bylo skóre z pohledu domácích 14:11, na konci druhé 27:24.

Na začátku třetí čtvrtiny jsme dostali dvě trojky za sebou (33:26). To bylo pro nás asi poslední varování a začali jsme konečně hrát. Pořádně jsme bránili, někdy i na hraně faulu, pořádně brali na záda, a tak získávali v obraně míč a vyráželi do rychlých protiútoků. A i když nebyl vždy náš atak v první vlně úspěšný, tak jsme hráli do nepřipravené obrany soupeře a mohli tak v druhé vlně úspěšně skórovat. Navíc tato naše rychlá hra hodně unavovala protihráče.

A jako by nás basketbalový bůh chtěl za naši aktivitu odměnit, tak se nám začala dařit i střelba, trefili jsme v podstatě všechno a když ne, tak jsme si neúspěšný pokus doskočili a ze druhých šancí úspěšně skórovali. Také jsme v útoku začali lépe pohybovat míčem a tím si vytvářet volné pozice a snadno tak zakončovat. Ve třetí čtvrtině jsme soupeři dovolili již jen 7 bodů, my jich dali 22, v polovině druhé části skóre otočili a do poslední čtvrtiny šli za stavu 40:48.

Ale nebylo ještě rozhodnuto. Byli jsme ale na pozitivní vlně a vše se nám v obraně i útoku dařilo, včetně několika trojek. Pomalu jsme tak navyšovali náš náskok a zápas si doslova užívali. Soupeř se již nezmohl na žádný odpor a ani jeho zónová obrana zvrat nepřinesla. Zápas jsme tak dotáhli v poklidu do vítězného konce 53:74.

Poděkování všem hráčům za předvedený výkon v druhém poločasu, takto bychom se chtěli prezentovat i ve zbývajících zápasech. Poděkování také našim kamarádům z týmu SčL za podporu v hledišti.

Body: Hammerle 16, Fiala J. 15 (3x3), Černý 14, Cafourek 11, Fiala V. 8, Roza 5 (1x3), Teršl 3 (1x3), Kvaček 2.