Muži Juniorka – Na soupeře jsme tentokrát nestačili

V pátek 5. listopadu jsme doma odehráli čtvrté utkání oblastního přeboru mužů, když jsme přivítali Louny.

Soupeř ještě donedávna hrál Severočeskou ligu, proto je i považován za favorita soutěže a dosavadní výsledky to potvrzují. Za Louny nastoupili čtyři zkušení starší hráči doplněni šesti dorostenci. A právě dvojice nejzkušenějších hráčů soupeře (rozehrávač #34 a křídlo #12) nám dle předpokladů dělala největší problémy. Hráli pomalu, ale chytře, dobře se uvolňovali, a ještě lépe stříleli.

Zápas tedy probíhal dle očekávání, my jsme se snažili zabránit hře nejlepších hráčů Loun, sami hrát rychle dopředu, trpělivě atakovat koš, agresivně bránit a když bude dobrá pozice, tak střílet. Ani jedno se nám však po celý zápas nepodařilo stoprocentně splnit, střídali jsme lepší chvilky s těmi horšími.

Přesto se nám dařilo se soupeřem držet téměř po celé utkání výsledkově krok. Po první čtvrtině 17:17, pak se nám sice podařilo bodově odskočit na 35:27, ale soupeř srovnal, takže v poločase opět „remíza“ 35:35. V druhé polovině třetí části nám soupeř utekl na rozdíl 8 bodů (45:53), náskok na začátku poslední části navýšil (45:58), ale my jsme i díky několika trojkám ztrátu postupně snižovali až jsme dvě minuty před koncem trojkou šli dokonce do vedení 65:64.

Louny však také kontrovaly trojkou, minutu před koncem jsme z jedné šestky snížili, bohužel jsme pak vepředu nechali samotného protihráče, který z rychlého protiútoku snadno skóroval. Naše následné dva timeouty a snaha o trojky úspěch nepřinesly, soupeř navíc proměnil obě šestky za taktický faul a bylo rozhodnuto.

I přes prohru můžeme být spokojeni s přijatelným výsledkem do odvety. Poděkování týmu Severočeské ligy za naši podporu v hledišti.

trenér Petr Ďurana

BK Děčín juniorka – BA Louny 66:71 (17:17, 35:35, 45:53)

Body: Důra 14 (3x3), Hammerle 11, Cafourek 10 (2x3), Černý 10, Fiala J. 8 (2x3), Tomášek 5 (1x3), Roza 3, Liga 2, Duchoslav 2, Kvaček 1. TH 16/8.