128_20211013_103108.jpg

Muži Juniorka – I druhý domácí zápas zvládnut

V pátek 8. října jsem ve 2. kole oblastního přeboru mužů doma přivítali tým Skřivánci Ústí nad Labem.

Soupeře, který přijel v 9 hráčích, jsme znali z minulých sezón, takže jsme věděli, že nás čekají robustní podkošoví hráči a šikovní a střelecky disponovaní guardi. My jsme ale nastoupili v plné sestavě 12 hráčů, takže jsme věděli, že to bude sice opět těžký zápas, ale základem naší výhry bude hrát rychle dopředu.

V první čtvrtině bylo skóre vyrovnané, když jsme nedokázali zabránit 4 trojkám soupeře. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili se zlepšenou obranou ústeckých střelců a zagresivnili obranu po celém hřišti. Díky tomu jsme snadno získávali míč a vyráželi do rychlých protiútoků.

Potěšitelné bylo, že i přes naši agresivitu jsme hráli čistě (za celé utkání nám bylo odpískáno jen 12 osobních chyb) a nedopouštěli se tak zbytečných faulů což by soupeři dovolilo korigovat skóre z čáry trestných hodů.

O přestávce tak bylo o výsledku utkání v podstatě rozhodnuto. Nicméně my jsme se stále snažili důsledně bránit a hrát rychle do protiútoku. Soupeři jsme tak ve druhém poločase dovolili dát jen 11 bodů.

Kromě výborné obrany, rychlé hře dopředu bylo potěšitelné oproti minulému zápasu zlepšené doskakování a lepší exekuce trestných hodů (18/9). Potěšilo také, že všichni hráči dali alespoň jeden bod.

Pochvala všem hráčům za bojovnost, výbornou obranu a snahu hrát rychle dopředu. Poděkování také našim početným fanouškům za podporu a výbornou kulisu!

BK Děčín juniorka – Skřivánci 76:34 (17:14, 39:23, 61:27)

Body: Černý 16, Hammerle 12, Tomášek 12 (2x3), Fiala 9 (3x3), Důra 5 (1x3), Duchoslav 4, Holešinský 4, Roza 4, Fiala 4, Přeučil 3 (1x3), Liga 2, Kvaček 1.

trenér Petr Ďurana