206_20220110_151625.jpg

Muži 2. liga – Víkend na jihu Čech byl pro nás neúspěšný!

V sobotu jsme nastoupili na palubovce Českých Budějovic. Od začátku bylo jasné, že na poměry 2. ligy mužů se bude jednat o velmi rychlé, tvrdé a fyzické utkání. Domácí vytvářeli celoplošný tlak na míč a v obraně 5 na 5 hráli dobře do těla. Nutno však podotknout, že v rámci pravidel!

Na konci poločasu se nám podařilo smazat manko, které jsme nabrali a do druhého poločasu jsme vstupovali za stavu minus bod. Podobný scénář se opakoval i v následujících dvou čtvrtinách, kdy se domácí utrhli až na dvouciferný rozdíl. Nicméně v poslední minutě zápasu jsme se dostali na dostřel. Bohužel další tři útoky jsme nevyužili a zápas ztratili o pět bodů.

V neděli nás čekala v Písku zónová obrana. Byť jsme s ní počítali a připravili se na ní, dělala nám obrovské potíže. Přesněji řečeno, nikoli obrana, ale naše procento střelby. Písečtí vsadili na naší nepřesnou mušku a vyplatilo se. Do poločasu jsme se ještě drželi, nicméně od třetí čtvrtiny byl na hřišti pouze jeden tým. V Písku jsme prohráli ostudným dvacetibodovým rozdílem!

Kdybych měl shrnout příčiny našeho neúspěšného víkendu, pak je to jednoznačně špatný obranný doskok, procento střelby za tři body a hloupé, často nevynucené, ztráty.