Muži 2. liga – Poslední dvě utkání základní části

K posledním dvěma utkáním základní části jsme vyrazili na západ Čech, a sice do Domažlic a Klatov.

Vstup do prvního utkání se nám povedl. Celých prvních deset minut z nás byla cítit energie a bylo vidět, že kluci přijeli bojovat. Bohužel hned od druhé čtvrtiny se vše jako mávnutím kouzelného proutku změnilo a náš herní projev se otočil o 180 stupňů. Přestali jsme bojovat na obranném doskoku, v přechodové fázi jsme nestíhali a v útoku přestali trefovat otevřené střely.

Jak již bývá naším zvykem v tuto situaci, začali jsme sklápět hlavy a do konce zápasu se nenašel v týmu jediný hráč, který by byl schopen vztyčit pomyslný prapor. V posledních minutách jsme zvládli ještě kosmeticky upravit skóre, a tak konečný výsledek 78:65 ještě nevypadá tak hrozně.

V neděli nás čekal o dost slabší soupeř. Klatovy, poslední tým tabulky, nastoupily v sedmi stejně jako my. V prvním dějství bylo skóre ještě vyrovnané, ale to pouze díky naší nepřesné mušce a řadě špatným rozhodnutí na útočné polovině. Nicméně byla jen otázka času, kdy uděláme alespoň krátkou bodovou šňůru a domácí se položí. Ke konečnému vítězství 81:61 jsme došli celkem pohodlně.

Tyto víkendové výsledky nám přidělily konečnou šestou pozici. A tak ve vyřazovacích bojích můžeme těšit na třetí Litoměřice.