Krok od MČR U15

Válečníci U15 mají za sebou dva zápasy v extralize a z venkovních hřišť si vezou jednu důležitou výhru a taky baťoh zkušeností!

Nedělní utkání na Spartě Praha nám mohlo ukázat, jak na tom opravdu jsme a také nás mohlo velmi přiblížit k překvapivému postupu na Mistrovství České republiky. Do utkání nastoupil kompletní tým Sparty, s kterým jsme se ještě vlastně nepotkali a zápas tím nabral úplně jiné měřítko.

Začátek utkání byl tak v režii Sparty, která vedla, ale postupem času jsme přebírali otěže zápasu my a zápas nakonec dovedli v poklidu do vítězného konce. Kluci předvedli proti fyzicky vyspělejšímu týmu opravdu skvělý výkon a přiblížili se tak k vysněnému postupu.

V úterý nás čekal oříšek z nejtěžších, a to první tým extraligové tabulky Tygři Praha. Byl to opravdu fyzický boj, na který se dalo koukat. Po delší době oba týmy nechali hrát i rozhodčí, kteří do utkání vstupovali s velkým citem a za to bych je chtěl opravdu pochválit.

Zápas to byl opravdu velmi vyrovnaný. Soupeře jsme se vůbec nezalekli, a naopak ho zkoušeli zaskočit vytaženou obranou, což se nám docela dařilo. V poločase svítilo na tabuli skóre 35:35 a i to značilo, jak je zápas vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině jsme zahodili spoustu šancí ke skórování, a to nás nejspíše stálo i možnost pomýšlet na vítězství. Každopádně Tygři hráli opravdu velmi dobrý basketbal a pro naše kluky je toto obrovská porce zkušeností, která jim pomůže v jejich kariérách.

Nyní nás čekají poslední tři zápasy a všechny na domácí palubovce, které budeme chtít určitě vyhrát. Náš tým se každým měsícem zlepšuje a je to cítit i na sebevědomí, které se klukům zvedá každou obranou a útokem! Ta nám držte palce, a to buď v hale, nebo u tvcom.cz, kde zápasy vysíláme!