350_20230118_074941.jpg

Extraliga U15 a první velká výhra

Válečníci U15 vstoupili do své extraligové sezóny a vstoupili do ní velmi dobře! V sobotu přivítali na své palubovce tým Tygrů Praha, který má ve svém středu velmi dobré hráče na úrovni mládežnické reprezentace. Kluci svou bojovností a zarputilostí odehráli velmi vyrovnaný poločas, kdy se Tygrům dokázali vyrovnat ve všech směrech. Třetí čtvrtina klukům nevyšla dle představ, ale v té čtvrté se opět do zápasu vrátili, a ještě celé utkání zdramatizovali. Klobouk dolů...

V neděli k nám přijela Plzeň, která den předtím odehrála vyrovnanou bitvu u souseda v Ústí, se smolným koncem pro Západočechy. V zápase naši kluci opět prokázali velkou bojovnost, když několikrát soupeře nenechali přejít přes polovinu, ale makali i na doskoku a v útoku hráli s velkou odvahou. Především v prvním čtvrtině hráli pěkný kombinační basketbal, který přinášel ovoce. Po vyrovnaných třech čtvrtinách se rozhodlo v té čtvrté, kdy jsme soupeři odskočili a kluci si poté mohli užít první výhru v extralize U15 – možná pro někoho nečekanou, ale za ty dva dny určitě zaslouženou.

Náš tým je složený z poloviny ročníku 2008 a poté již z mladších kluků, kteří sbírají zkušenosti, a tudíž se od toho týmu v extralize neočekávají žádné série vítězství, ale kluci si na sebe po tomto víkendu trochu ušili „bič“ a pokud budou hrát takto, tak se mohou měřit s každým. Jejich přistup byl skvělý a já jsem opravdu rád, když vidím, jak se dokáží posouvat jak v činnostech jednotlivce, tak v herním myšlení!