Dívky U12 vybojovaly dvě výhry v Liberci

V sobotu 30. září odehrály dívky U12 dva venkovní zápasy proti BA Lynx Liberec.

Soupisku tvořilo 13 Válečnic ve věku 8 až 11 let, které od úvodního rozskoku skvěle bránily a v útoku si přihrávaly. Díky tomu si vybudovaly lehký náskok, který postupně navyšovaly až na konečných 74:20.

Ve druhém utkání soupeřky výrazně přitvrdily v obraně a zlepšily útok. Válečnice na nástup soupeřek zareagovaly a první dvě čtvrtiny „urvaly“ 14:6 a 12:4. Po poločase soupeřkám trošku došly síly, Válečnice zrychlily přechod na útočnou polovinu a soupeřky ve třetí čtvrtině přestřílely 22:4 (průběžných 48:14). Závěrečnou čtvrtinu už si holky pohlídaly a utkání skončilo vítězně 58:28.

Za velice pozitivní hodnotíme, že holky hrály nesobecky a z 13 přítomných Válečnic se jich 10 zapsalo mezi střelkyně.