126_20240308_094131.jpg
353_20230202_162621.jpg

2 výhry v extralize U15!

Válečníci U15 mají za sebou 3 extraligové zápasy během jednoho týdne a možná pro někoho překvapivě dva vítězné!

Tento hrací týden jsme začali u souseda v Ústí, který v této kategorii patří k favoritům celé soutěže a bude i pořádat Mistrovství republiky této kategorie. Má ve svém středu několik velmi dobrých a vyspělých hráčů a oproti našemu mladšímu týmu je to prostě znát. Nakonec jsme v Ústí sice prohráli, ale zápas to nebyl z naší strany úplně špatný!

V dalším utkání nás čekala Sparta Praha, a to v domácím prostředí! Trochu jsme doufali ve vyrovnaný zápas, ale nakonec to byla jasná záležitost. Spartě chybělo pár hráčů a my potvrdili svou v kvalitu a zápase rozhodli již v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli výrazným rozdílem, a to nám hodně pomohlo.

Poslední utkání byla dohrávka s Brandýsem, kterému o víkendu jeli hráči na EYBL se Sokolem, tak jsme mu rádi vyhověli, že se bude zápas hrát v pozdějším termínu. Věděli jsme, že nás čeká vyrovnaný zápas, protože i výsledky z minulých zápasů tomu nasvědčovali. Ale! Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a kluci si koledovali o pěkný výprask, kterého nás ale Brandýs naštěstí ušetřil. Od druhé čtvrtiny se náš výkon již trochu přibližoval normálu a v té třetí jsme rozhodli o své výhře, kdy jsme soupeře přitlačili na útočné polovině, což mu dělalo velké problémy.

Osobně bych chtěl kluky za ty tři zápasy opravdu pochválit. V Ústí jsme sice trochu odešli od konceptu, který jsme měli stanovený a chtěli to zlomit ve svůj prospěch, ale jinak to bylo skvělé zápasy. Na klucích je vidět, jak moc chtějí vyhrávat, a to je pro trenéra vždy radost! Berou to opravdu vážně, a to jak na tréninku, tak při zápasech a co především, začínají dospívat i v jejich hlavách, což je dál zlepšuje. Asi jsme celou naší extraligovou skupinu trochu více zamotali, protože s našim mladším týmem moc nikdo nepočítal, ale o to zajímavější a napínavější to celé bude! Díky za podporu rodičům, kterou neustále klukům vytváří a budu teď rád, když na chvilku vypnout a užijí si všichni jarní prázdniny, které nás v příštím týdnu čekají.

Komentáře k jednotlivým zápasům naleznete zde: https://1url.cz/9rSi8.