ZŠ Komenského postupuje do VELKÉHO FINÁLE Jr. NBA

V pondělí 10. října 2022 se v děčínské Maroldovce odehrálo Konferenční finále Junior NBA za účasti třech ZŠ z Děčína (Na Stráni, Komenského a Vrchlického), po jedné z Litoměřic, Teplic, Plzně, Varnsdorfu a Sokolova.

Vzhledem k předchozím výsledkům byla ZŠ Komenského nasazena jako číslo 3 a utkala se s další děčínskou školou – ZŠ Na Stráni. Vědělo se, že oproti soupeři má ZŠ Komenského silnější sestavu, a to se také potvrdilo a Komenčák si došel k hladkému vítězství 48:16.

Komenčák byl tedy rázem jeden krůček od postupu do velkého finále, ale všichni si uvědomovali, že je čeká prozatím nejtěžší soupeř na turnaji, a to ZŠ Havlíčkova z Litoměřic hrající v dresech legendárního klubu LA Lakers. Zápas začal velmi nervózně na obou stranách hřiště, moc košů nepadalo a šlo spíš o urputnou bitvu v obraně. I tak se však častěji prosazoval soupeř a děčínská ZŠ tahala za kratší konec.

Zhruba v polovině zápasu ale přišli fandit spolužáci ze školy, a to vlilo děčínským hráčům a hráčkám krev do žil. Najednou jich bylo plné hřiště a stahovali bod po bodu náskok Litoměřic. Tři minuty do konce se poprvé za celý zápas dostali do vedení, a to už nepustili.

ZŠ Komenského tak vyhrála 30:24 a postupuje do Velkého Finále, které se uskuteční 8. až 9. listopadu v Praze na Královce.

ZŠ Vrchlického svůj první zápas také vyhrála a to proti 25. ZŠ z Plzně, ale v dalším kole proti nim stál Matěj Šnobl ze ZŠ Královské Poříčí. První čtvrtinu vyhrál Vrchličák jasně o 20 bodů, ale druhá čtvrtina byla v režii právě malého Matěje, který dokázal sám vývoj utkání otočit. Toto se odehrálo i v poločase druhém a Vrchličák tak skončil těsně před branami velkého finále!

Obrovská gratulace všem hráčkám a hráčům za soudržnost, povzbuzování, hecování a týmový výkon během celého turnaje! A do velkého finále držíme ZŠ KOMENSKÉHO palce!