126_20240308_094131.jpg
458_20240609_155328.jpg

Zhodnocení sezóny 2023/24 extraligového týmu U19 z pohledu kapitána Vojty Kučery

Otázky položil Antonín Pištěcký.

Vojto, jaké byly tvé osobní cíle před právě ukončenou sezónou s týmem v U19 v extralize?

Mým velkým cílem bylo si zahrát play-off a poměřit se s nejlepšími týmy z celé republiky. To se bohužel nesplnilo, ale jsem rád, že jsme si zahráli předkolo play-off a udrželi extraligu v Děčíně i pro mladší ročníky.

Po základní skupině jste měli nelichotivou bilanci 2-12. Čím to?

Náš tým byl složen poměrně z úzké rotace hráčů a časté zranění nebo nemoci nám také dělaly problémy, ale na tyto věci se nemůžeme vymlouvat. Odehráli jsme řadu vyrovnaných utkání s kvalitními soupeři, ale bohužel nám často na konci utkání došly síly, a proto jsme skončili po základní části s touto bilancí.

V nadstavbě to také nezačalo vesele. Nicméně poslední 4 utkání jste zvládli bez ztráty, dokázali jste překvapit i v Pardubicích a nakonec se probojovat do předkola play-off. Co stálo za tímto "zmrtvýchvstání"?

V posledních zápasech nadstavby byl na nás vyvinut tlak a myslím si, že nás motivoval k lepším výkonům. Jako tým jsme se semkli a nakonec vybojovali předkolo play-off a jsem na nás pyšný, jen je škoda, že jsme se takto nespojili v sezóně dříve.

V předkole play-off jste již nestačili na Tygry z Prahy, kteří nakonec urvali stříbrné medaile.

Ano, věděli jsme, že Tygři mají silný tým a širokou rotaci hráčů, ale i tak jsme se snažili nechat v předkole vše a bohužel to skončilo pro nás špatným koncem. Nicméně jsem hrdý na náš tým zejména v druhém utkání, kdy jsme si málem vynutili třetí rozhodující zápas.

Chtěl bys vypíchnout nějakou zajímavost z průběhu sezóny?

Určitě jednou ze zajímavostí je, že v základní části s naší bilancí 2-12 jsme porazili kvalitní tým USK Praha, který se stal na konci sezóny mistry.

Pro tebe osobně to byla poslední sezóna v mládežnických kategoriích. Jak na ni budeš vzpomínat?

Na tuto sezónu i předešlou, budu vzpomínat jako na mé nejúspěšnější, protože jsme jako tým splnili dlouhodobý cíl, kterým bylo získání extraligy v kategorii U19 do Děčína a také její udržení v letošní sezóně.

Chtěl bys někomu poděkovat?

Zejména bych chtěl poděkovat rodičům a všem fanouškům, kteří dorazili na naše zápasy a vytvořili především v druhé části sezóny pořádné válečnické prostředí a taky velký dík patří trenérům a mým spoluhráčům.

Kam budou směřovat tvé další basketbalové kroky teď?

To upřímně ještě nevím. Rád bych pokračoval v Děčíně a hrál 2. ligu, ale to se rozhodnu podle toho, kde budu dále studovat. Komentování basketbalu mě také bavilo, když jsem si letos vyzkoušel komentovat MČR U15. Takže uvidím, co přijde.