127_20240420_211954.jpg
385_20230527_143525.jpg

U14 dívky – Hodnocení sezóny 2022/23

Sezóna začala přípravou v srpnu na soustředění ve Varnsdorfu, kde se děvčata věnovala basketbalovým dovednostem, jak dovednostem jednotlivce, tak i týmové spolupráci. Hlavním cílem bylo tým po prázdninové pauze opět stmelit a motivovat je k návratu na hřiště.

Nutno podotknout, že hned na začátku sezóny došlo ke spoustu změn. Nejen, že se tým musel vyrovnat s novou sestavou – musel se také seznámit s novým trenérem a asistentkou.

Před začátkem sezóny jsme se vydali na přípravné utkání do Varnsdorfu. Utkání bylo důležitým krokem před vstupem do sezóny. Naším hlavním cílem bylo sehrání družstva. Mimo jiné na ně čekalo i první seznámení s našimi hostujícími hráčkami z týmu BASKET Varnsdorf.

Sezóna začala domácím utkáním s týmem BK Lvice Litoměřice. Utkání jsme prohráli, důležité pro nás ale bylo vidět tým hrát a vědět, na čem potřebujeme zapracovat. Sezóna pokračovala dál. Zápasy začaly být mnohem vyrovnanější a přicházely i první výhry, ze kterých jsme měli radost.

Z této základní části jsme postoupili do ligy A, kde jsme se setkávali s týmy jako jsou BK Karlovy Vary, BC Slaný nebo BK Klatovy, na jejichž venkovní zápasy jsme se vždy snažili jet spolu. Tyto cesty neskutečně podpořily psychiku hráček a také se zasloužily o další stmelení týmu.

Po množství odehraných utkání a spoustě úrazů jsme se nakonec umístili na 4. místě. Považujeme to za slušný úspěch. Hlavním cílem této sezóny nebylo vyhrát a umístit se na 1. místě v tabulkách, ale stmelit tým a pracovat na jejich týmových i skupinových dovednostech.

A co na sezónu říkají samotné hráčky?

Kateřina Adamcová, kapitánka týmu: „Začátek sezóny byl pro nás všechny celkově hodně těžký, byla tam změna trenéra, liga, zkušenější týmy a taky hodně malá kolektivita celkového týmu, i tak jsme se hodně vytáhly i jako tým ale současně jednotlivci týmu. První nádech naší sezóny byla výhra nad Slunetou o bod v prodloužení. Od té doby jsme si byly s holkami blíže a konečně jsme se reprezentovaly jako jeden tým zároveň i s našimi novými trenéry. Ano ve zbytku sezony byly i nějaké tmavší chvíle ale to se stává a stávat asi bude. Pořád máme co dohánět co se hry týče, ale tohle byla zatím naše nejlepší sezóna i když byla rozjezdová. Za takhle velký pokrok můžou hlavně naši trenéři, kteří s námi mají tu trpělivost a nevzdávají to s námi a my všechny jim za to děkujeme.

Kristýna Kreutzerová: „No za mě to mohlo být určitě lepší, měly jsme na víc, ale užila jsem si to, a jsem s výsledkem i tak spokojená. Zlepšily jsme se určitě v obraně, na té jsme tenhle rok určitě hodně makaly.

Určitě velký dík patří rodičům, kteří celý tým podporují a holkám fandí a snaží vždy trenérům vyjít vstříc. Díky patří i klubu za veškerou podporu a pomoc v sezoně.