129_20250203_192016.jpg
479_20250129_105455.jpg

Rozhovor s Katkou Adamcovou k postupu týmu U15w do extraligy

-

Ahoj Káťo, nedělní výhrou v Chomutově nám skončila základní část ligové soutěže dívek U15, z které nakonec postupujeme spolu s Litoměřicemi, HB Basket a Sokolem Nusle do extraligy U15. Jak bys zhodnotila dosavadní část sezony? (pozn. Můžeš klidně začít od soustředění…)

Dobrý den trenére, začala bych asi soustředěním v Lovosicích, na kterém jsme se, oproti minulému létu s holkami nesešly. To je škoda, protože spolu trénujeme jednou až dvakrát týdně, takže by nám týden spolu určitě prospěl. Přesto se nám základní část podařila projít s, jenom” dvěma prohrami, které byly i lehce nešťastné. K těm se určitě v rozhovoru ještě dostaneme. Zároveň musím vyzdvihnout i naše ofenzivní výkony. Pokud se tedy nepletu, tak jsme měli nejlepší skóre naší skupiny. Některé zápasy jsme musely odehrát v užší rotaci, kvůli marodce, ale i to jsme zvládli a teď už se těšíme na extraligu.

V základní části jsme si připsali dvě porážky a obě shodou okolností na domácí palubovce. Co bylo dle tvého názoru příčinou těchto proher?

Začnu tou proti Litoměřicím (50:60), kdy se nám vůbec nepovedl vstup do utkání (2:17 po první čtvrtině). Upřímně nevím, čím to bylo, když jsme den předtím odvedli dobrý výkon na jejich palubovce, ale do koše nám nespadlo opravdu nic. Je pravda, že nám na začátku zapasu někdy dělá problém nesoustředěnost. Ta ale trvá minutu, dvě, ne celou první půlku (9:32). Druhý poločas jsme se začali postupně zvedat. Na výhru jsme nedosáhli, stačili jsme už jen na snížení rozdílu, tak aby vzájemné skóre hrálo v náš prospěch.

Druhá prohra proti HB Basket Praha (67:69) byla spíše ta nešťastná. Do utkání jsme nastoupili s okleštěnou sestavou. Byli jsme mínus Anet, Oli, Agi a Vendy, plus se Téra v noci vrátila z Ameriky. I přesto jsme ukázali, jak umíme hrát a hráli jsme rozhodně vyrovnanější basket než s Litoměřickým týmem. Bohužel 6 sekund do konce HBčko navýšilo svoje vedení o dva body. Nám se poté nepodařilo proměnit srovnávací střelu, a tak jsme prohráli. Nesmím zapomenout ocenit podporu v obou zápasech, od našich skvělých diváků.

V extralize nás čekají 4 další soupeři (Tygři Praha, DBaK, Strakonice a USK Praha). Jak se na zápasy těšíš a koho považuješ za favorita naší skupiny?

Na extraligu se velmi těším. Potkáme se i s novým soupeřem USK Praha, proti kterému jsem teda aspoň já, ještě nehrála. Na jejich palubovce odehrajeme rovnou i první kolo. Za mě favorit určitě Tygři Praha. Tým má kvalitní hráčky a celkovou hru. Víme, ale že je umíme porazit, jak jsme minulou sezónu ukázali.

S Tygry Praha jsme se loni setkali hned několikrát a vždy to byla vyrovnaná utkání. Poslední měření sil (pokud nepočítám přípravný zářijový zápas) proběhlo na jejich palubovce v zápase MČR o 3. místo, kde jsme domácím podlehli. Máš extra motivaci proti tomuto soupeři?

V tomhle můžu mluvit za celý tým. Máme jim za MČR co vracet, a tak je naše motivace mnohem větší. Uvidíme, třeba si síly poměříme v dubnu na MČR (nejlépe ve finále).

Poslední moje otázka míří k MČR, které se bude konat u nás v Děčíně. Věřím, že nejen pro tebe je velkou motivací si na něm zahrát, nicméně tyto cíle mají i další týmy. Co bude podle tebe rozhodující, abychom se na konci dubna zúčastnili tohoto závěrečného turnaje?

Určitě je pro nás všechny velkým cílem. Děčínská atmosféra na MČR U15 kluků, byla minulý rok, už jen pro diváka báječná. Proto se všechny neskutečně těšíme. Podstatné pro nás je vydržet ve zdraví, pak bych řekla, že můžeme zahrát skutečně dobrou druhou část. Bude rozhodující i výše zmíněná soustředěnost v utkáních a na trénincích. Nesoustředěné začátky zápasů by nás (doufám že ne) mohly připravit o důležité výhry, to si nemůžeme dovolit.

Děkuji za rozhovor :-)

Také děkuji.