Muži Seniorka – Neplodná 3. čtvrtina nás stála zápas v Mostě

V pátek 27. ledna jsme zajížděli na mosteckou palubovku k dalšímu utkání oblastního přeboru mužů s domácím béčkem.

Most nastoupil v 10 hráčích v nejsilnější sestavě, z minulých zápasů jsme věděli, že největší nebezpečí hrozí od třech z nich, to se i naplnilo, dali nám dohromady 47 bodů. Bohužel jim tentokrát zahrál výborně i jejich vysoký pivot, který zdvojnásobil svůj sezónní průměr, když nám nastřílel 21 bodů.

My jsme přijeli také v 10 hráčích, když nám ze standardní sestavy chyběli 3 hráči, bohužel absence jednoho pivota byla klíčová. Přesto jsme měli kvalitní sestavu a na soupeře (aktuálně předposledního v tabulce) jsme si tedy věřili.

Zápas jsme začali výborně, dobře jsme bránili, získávali míče a vyráželi do rychlých úspěšných protiútoků. V útoku jsme se dobře uvolňovali a přesně stříleli. Jediný problém pro nás představoval nejvyšší hráč soupeře, který po dvojičce hrál obvykle proti našemu menšímu hráči a úspěšně zakončoval z pod koše. 8 minut bylo utkání vyrovnané, pak jsme měli úspěšnou pasáž a sérií 8:0 jsme domácím odskočili na 16:24.

Začátkem druhé čtvrtiny jsme navázali na konec té první, šňůrou 7:1 jsme navýšili náš náskok (17:31). Našli jsme i zbraň na soupeřova pivota, který již nebyl tak produktivní, ale nahradili ho jeho spoluhráči. Oba týmy hodně faulovaly, takže se házelo dost trestných hodů a my v nich byli docela úspěšní (9/8), což nám umožnilo stále držet drobné vedení. Po vyrovnané čtvrtině (25:26) jsme šli do šaten za stavu 41:50.

Třetí čtvrtina se nám vůbec nevydařila. Soupeř začal nacházet skuliny v naší obraně a snadno skóroval. A když se mu to nepodařilo napoprvé, tak si díky našemu neexistujícímu „braní na záda“ míč doskočil a skóroval z druhých šancí. V útoku jsme se dopustili mnoha ztát – nesmyslně jsme si přihrávali, míč nám padal z ruky apod.

Přestalo se nám dařit i střelecky, téměř každá střela šla sice dobře do koše, ale vykroutila se z obroučky. Nehráli jsme vůbec hlavou, najížděli „do plných“ a hlavně vůbec nebojovali. V podstatě jsme měli jediného hráče, který se snažil něco udělat s nepříznivým stavem a alespoň získával fauly. Přestalo se nám dařit i na čáře trestných hodů, takže jsme dali jen 5 bodů a domácí tak otočili na 66:55.

Přesto utkání nebylo vůbec ztracené a snažili jsme se s ním něco udělat. Ale čím více jsme se snažili, tím jsme byli méně přesní v zakončení (k vidění bylo i několik air ballů). A na každou naši úspěšnou akci měl soupeř vždy odpověď – trojkou, proměněnými trestnými hody apod. Domácí si tak stále drželi svůj dvojciferný náskok až na konečných 86:73.

Pochvala všem hráčům za první poločas. Bohužel ve třetí čtvrtině se nám vůbec nedařilo, ale to se občas stává i těm nejlepším. Mostecké utkání musíme hodit za hlavu a soustředit se na nadcházející domácí utkání s BA Louny, které rozhodně o vedení v soutěži.

BK Baník Most B – BK Děčín seniorka 86:73 (16:24, 41:50, 66:55)

Body: Malý 16, Unar 15, Fiala J. 13 (3x3), Bolfík 9 (1x3), Randýsek 6, Roza 5 (1x3), Černý 4, Duchoslav 3 (1x3), Liga 2, Holešinský.