Dva týmy BK oceněny v anketě Sportovci Děčína

Dívky ročníku 2010 (a mladší) a chlapci ročníku 2009 (a mladší) – to jsou dvě oceněná družstva v pravidelné anketě pořádané magistrátem města Děčín: Sportovci Děčína.

Mladší žákyně uspěly minulý rok na Festivalu U13 v Pelhřimově, kde jako druhý nejlepší tým regionu zvítězily v republikové konkurence. A hráčkám se daří i v letošní sezóně – ze základní regionální skupiny postoupily jako první dívčí tým v historii BK do celorepublikové fáze. V extralize je tým U14 zatím bez porážky a opatrně vyhlíží účast na Mistrovství republiky.

Během dopoledního programu určeného pro děčínskou mládež byly vyzdviženy také výkony české basketbalového reprezentanta Olivera Žižka (ročník 2005). Účastník Mistrovství Evropy U16 a U18 již zapsal svůj první start v nejvyšší mužské soutěži za děčínský A-tým.

Starší žáci vítězí nejen v Česku, ale i za hranicemi. Ocenění v anketě si tým vysloužil titulem mistrů České republiky kategorie U14 a v minulé sezóně uspěli Válečníci i v Central Europe Youth Baskeball League (stříbro). Družstvo získalo nominaci do o level vyšší evropské ligy, kde kluci po dvou úspěšných turnajích v Římě a Debrecenu postoupili do evropského Superfinále Europe Youth Basketball League. V extralize vede tým starších žáků bez porážky českou část extraligy U15.

Program Sportovce roku pokračuje ve večerních hodinách vyhlášením oceněných v kategoriích dospělých.