Double na Kraji

BK Děčín má nejlepší kolektivy mládeže i dospělých v Ústeckém kraji.

Ústecký kraj slavil vynikající úspěchy ve sportu za rok 2023, kdy se v lounském Divadle Jaroslava Vrchlického konalo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců. Pod záštitou hejtmana Jana Schillera byli oceněni ti nejlepší jak mezi jednotlivci, tak i kolektivy.

V kategorii jednotlivců dospělých triumfoval chomutovský zápasník Artur Omarov, který si díky skvělým výkonům zajistil místo na olympiádě v Paříži. Basketbalový klub Děčín se stal historickým držitelem „double“ za nejlepší tým jak mezi dospělými (v minulé sezóně vyhrál A-tým mužů Český pohár a v lize bral stříbrné medaile), tak i mládeží (Mistři ČR v kategorii U14, 2. místo CEYBL).

Mezi jednotlivci mládeže zvítězil další Děčíňák Tomáš Čermák z plaveckého klubu. V kategorii handicapovaných sportovců zazářila ústecká plavkyně Alex Borská, zatímco veteránskou kategorii ovládla krasobruslařka Dagmar Knížetová.