Dívky U13 postupují na Národní finále

V neděli po poledni se utkaly Válečnice U13 se soupeřkami z Litoměřic.

Lvice byly po celou sezonu jediným týmem, který dokázal Válečnice porazit, nicméně všechny 4 porážky přišly v základní části. V nadstavbě jsme dokázali v Litoměřicích dvakrát vyhrát a v neděli jsme chtěli na tato vítězství navázat.

Litoměřické hráčky však nechtěly dát nic zadarmo, a tak byl v Maroldovce viděn boj o každý centimetr. Po většinu zápasu jsme si udržovali mírné vedení, které však Lvice minutu před koncem překlopily na svoji stranu. My jsme však udrželi pevné nervy a díky dvěma šestkám jsme půl minuty do konce srovnali.

Závěr byl lehce chaotický, oba týmy ztratily míče a my se tak dostali k potenciálně vítězné střele. Tu jsme však neproměnili a šlo se do prodloužení. V něm pokračoval boj o každý míč, nicméně o krapet víc sil zbylo naštěstí domácím Válečnicím a vítězíme o 2 body a zajišťujeme si jistotu postupu na Národní finále do Benešova.

Druhý zápas už se jen dohrával z povinnosti, nicméně my si řekli, že pro dobrý pocit budeme chtít i tak vyhrát. Hostům, kteří neměli tak širokou rotaci jako my, se zranila klíčová hráčka (přejeme brzké uzdravení) a tak druhý zápas vyhráváme velkým rozdílem (55:26).

Velké poděkování hráčkám za jejich přístup k druhé polovině soutěže, protože v nadstavbě jsme předváděli o dost lepší a soustředěnější výkony než na podzim. Díky také fanouškům, kteří nás celou sezonu podporují nejen na domácích zápasech, a i díky jejich energii z tribuny se dokážeme odpíchnout ke skvělým výkonům.

Nyní nás čeká dohrát nadstavbu (2 zápasy v Chomutově) a poté již příprava na vrchol sezony v Benešově, kde nás v základní skupině čekají dva velmi silní soupeři z Prahy a Ostravy.