Účastníci turnaje

67_20220505_215659.jpg

Válečníci DěčínBA Nymburk – BCM OlomoucBK KlatovyBK Vividbooks PardubiceBŠ Tygři PrahaLevharti ChomutovNH OstravaSnakes OstravaTigers Č. BudějoviceTygři BrnoUSK Praha


Válečníci Děčín

Reprezentují oblast: Severní Čechy (pořadatel) Webové stránky: https://mladez.bkdecin.cz/

Soupiska: Buben Matěj, Čech Adam, Důra Jiří, Hála Vojtěch, Holub Adam, Houser Jonáš, Houška Marek, Kopecký Jan, Kotek Kryštof, Kovařík Jindřich, Libich Jáchym, Netolický Jonáš, Novák Lukáš, Strnad Vojtěch, Trnečka Denis, Zdeněk Adam.

Trenéři: Kroupa Radek, Houška Jakub

Po třech letech čekání se konečně zúčastníme Národního finále, a to hned v domácím prostředí. Těšíme se na vyrovnané boje, které NF určitě přinese. Letos jsme se zúčastnili několika turnajů a zkušenosti z těchto akcí bychom chtěli zúročit na NF. Těšíme se na podporu domácích fanoušků, kteří budou naším šestým hráčem.

 

BA Nymburk

Reprezentují oblast: Střední Čechy Webové stránky: https://www.nymburk.basketball/

Soupiska: Bergmann Adam, Davídek Filip, Farkaš David, Hazdra Tomáš, Horký Šimon, Kovač Jakub, Kramule Matyáš, Kroupa Ondřej, Kukačka Jan, Novák Kryštof, Poláček Daniel, Prochovník Vojtěch, Tomek Vojtěch, Vrba Šimon, Zachariáš Richard.

Trenéři: Vaněčková Šárka, Adamcová Lucie

Naši kluci měli úspěšnou sezónu, prohráli pouze jedno utkání. Přesto jsme neměli cestu na NF snadnou, hned v prvním kole jsme prohráli jak s týmem Brandýsa, tak Čelákovic. O to máme větší radost, že v dalších kolech kluci zabojovali a vysloužili si postup na NF v Děčíně. Za celou sezónu si kluci zaslouží pochvalu a doufáme, že předvedou v Děčíně to nejlepší a odvezou si jen pěkné zážitky a vzpomínky. Do Děčína se všichni moc těšíme, pro všechny z nás to je premiéra. Zároveň děkujeme i rodičům za podporu a samozřejmě že i oni se nenechají ujít turnaj v Děčíně a přijedou kluky povzbudit...

 

BCM Olomouc

Reprezentují oblast: Střední Morava Webové stránky: https://www.bcmolomouc.cz/

Soupiska: Bláha Adam, Daneček Jakub, Esterka Jiří, Gregor Štěpán, Ilavský Andrej, Kašpar Kryštof, Kubík Vojtěch, Macháček Vojtěch, Mlčoch Tomáš, Scripcaru Danila, Suchánek Šimon, Šlezar Martin, Šporik Robin, Šuranský Jakub, Weiser Adam, Ziegler Marek.

Trenéři: Strniště Matěj, Chodilová Tereza

V kategorii se nám sešla parta hráčů, kteří nedají nic zadarmo a neustále ukazují svojí píli a vášeň k basketbalu. Navíc je tato kategorie velice výrazně podporována rodiči, kteří vytvářejí skvělou sportovní atmosféru bez ohledu na vzdálenost družstva od domácí haly. Ve středomoravské oblasti hráči dominovali bez jediného klopýtnutí a bohužel neměli možnost sehrát moc vyrovnaných utkání. Soupeře jsme tak museli hledat po turnajích a přátelských utkáních mimo středomoravskou oblast. Velice se tak těšíme na konfrontaci s nejlepšími celky ČR. Do Děčína se samozřejmě těší nejen hráči, ale i jejich rodiče, kteří jsou připraveni naše hráče podporovat během turnaje v dobrých i zlých časech ještě mohutněji než doposud. Věříme, že turnaj bude kvalitní jak po stránce sportovní, tak i organizátorské.

 

BK Klatovy

Reprezentují oblast: Západní Čechy Webové stránky: https://www.basketbal-klatovy.cz/

Soupiska: Kinský František, Kmetek Štěpán, Kotáb Kryštof, Kydlíček Lukáš, Kydlíček Michal, Pavelec Radek, Petrovický Lukáš, Slaboch Jan, Svoboda Jakub, Ševčík Alexandr, Šlof Jan, Šnejdar Filip, Toman Lukáš.

Trenér: Svojanovský Jindřich

Tento tým snil o účasti na NF v obou předchozích sezónách. Jsme rádi, že letos konečně nezůstalo jen u snu a postup jsme vybojovali. Bohužel pouze v konkurenci pouhých tří dalších týmů. I proto jsme, podobně jako v minulosti, rádi přijali účast na několika turnajích mimo Plzeňský kraj a také jsme se s týmem zapojili do Nadregionálních turnajů ČBF. Jako tým z menšího města nemůžeme stavět jen na hráčích U13, 40 % našeho kádru tvoří hráči mladší. A to je vždy handicap. Neděláme si proto žádné nereálné naděje, že by se nám podařilo navázat na stříbro z roku 2015 či bramborovou medaili z roku 2018. Rozhodně ale nejedeme do Děčína na výlet. Svoji kůži rozhodně neprodáme lacino.

 

BK Vividbooks Pardubice

Reprezentují oblast: Východní Čechy Webové stránky: https://www.basketpce.cz/

Soupiska: Černý Tomáš, Fiedler Jiří, Hemerka Filip, Horák Štěpán, Kolík Jakub, Kozák Matěj, Machurek Václav, Motl Jiří, Obršál Petr, Paulíček David, Pokorný Vít, Pokorný Vojta, Sládek David, Stara Vojtěch, Štěpánek Radim, Wolf Štěpán, Zajíček František.

Trenéři: Šoula Jiří, Lubomír David

Do Děčína se velmi těšíme. Kluci to tam mají vždy dobře připravené, je tam velmi dobrá atmosféra a zajímavý doprovodný program. Cíle si žádné neklademe. Doufáme, že budeme předvádět pohledný basketbal a chceme si to pořádně užít.

 

BŠ Tygři Praha

Reprezentují oblast: Praha Webové stránky: https://tygri.eu/

Soupiska: Blabolil Michal, Bureš Jan, Dvořák Jiří, El Karib Přemysl, Hodboď Sebastian, Chlupsa Lukáš, Janda Štěpán, Kanda Hubert, Krátký Matěj, Lang Adam, Mikula Patrik, Opluštil Josef, Rott František, Řezníček David, Slavětínský Samuel, Šnobl Matěj.

Trenéři: Mach Tomáš, Olejník Daniel

Postup z Prahy nebyl jednoduchý. USK Praha letos nenašlo přemožitele a na druhém místě jsme byli shodně se Sokolem Pražským. Nakonec rozhodlo vzájemné skóre, které bylo v náš prospěch. Na NF se celý tým moc těší. Jednak proto, že ročník 2009 kvůli covidu žádné NF neměl. A za druhé, že ho pořádají Děčínští Válečníci. Již několikrát zde tento tým byl na turnaji a moc rád se sem vrací. Věříme, že i NF si plně užijeme, ať už dopadneme jakkoliv.

 

Levharti Chomutov

Reprezentují oblast: Severní Čechy Webové stránky: http://www.levharti.cz/

Soupiska: Bittner Tomáš, DeStefanis Viktor, Dubský Matěj, Duchoň Matěj, Dvořák Marek, Dvořák Matěj, Hrdlovič Filip, Král Akim, Kubricht Jonáš, Nerad Lukáš, Praženica Tomáš, Sás Ondřej, Schwarz Dominik, Šrámek Jáchym, Toronica Pavel.

Trenéři: Hušek Daniel, Bittner Petr

S postupem na NF jsme v úvodu sezóny moc nepočítali, pomohl nám k němu Děčín, který se ujmul pořadatelství a otevřel tak dveře i druhému týmu z našeho kraje. Na nejvyšší pozice zřejmě útočit nebudeme, o to víc se ale na turnaj těšíme, abychom ukázali, že se můžeme měřit i s nejlepšími. Zrovna v Děčíně už jsme si několik turnajů zkusili, takže nepochybujeme o tom, že organizace bude na vysoké úrovni a turnaj si užijeme i po nebasketbalové stránce.

 

NH Ostrava

Reprezentují oblast: Severní Morava Webové stránky: https://www.bknhostrava.cz/

Soupiska: Hajda Vojtěch, Holubek Jakub, Kormanik Daniel, Krčmář Vadim, Kudela Denis, Lička Štěpán, Malík Vojtěch, Maršolek Jiří, Mršťák Matěj, Mrva Ondřej, Obracaj Viktor, Ptáček Jakub, Pyš Kryštof, Stonawski Michal, Wengřín Samuel, Zátopek Šimon.

Trenéři: Stuchlý Marek, Gurbuz Nihat

Po dvou nedohraných „covidových sezónách“ se nakonec chlapcům podařilo stihnout zúčastnit se posledního možného Národního Finále U13, kdy se pokusí předvést své dovednosti na daleké děčínské půdě, kam se již nyní všichni moc těší. Doufáme, že Ostravu budeme reprezentovat v co nejlepším světle a divákům předvedeme pohledný a rychlý basketbal, jak tomu u naší značky bylo v minulých letech.

 

Snakes Ostrava

Reprezentují oblast: Severní Morava Webové stránky: http://www.bksnakes.cz/

Soupiska: Adamec Tadeáš, Čechák Teodor, Čunta Matyáš, Hranoš Marek, Hutyra Tomáš, Jedlička Vojtěch, Kundrát Vojtěch, Nožička Milan, Odstrčilík Lukáš, Poloch Tomáš, Soberats Anto, Stambolidis Alexandr, Stejskal Tomáš, Szoke Tobiáš, Týr Jakub, Žabenský Lukáš.

Trenér: Hrdlička Dušan

Už samotná účast je pro nás překvapením, protože tento tým je složen ze tří snakeovských týmů (Ostrava, Háj ve Slezsku a mladších hráčů z kategorie U12) a v této sestavě jsme hráli pouze kvalifikační utkání. Bereme tento turnaj jako velkou výzvu a začátek fungování nového družstva U14 pro příští sezónu. Jako trenér doufám, že tento tým přistoupí k mistrovství zodpovědně, že vydáme maximum a že si turnaj také užijeme.

 

Tigers Č. Budějovice

Reprezentují oblast: Jižní Čechy Webové stránky: https://www.basketcb.cz/

Soupiska: Beníšek Jan, Gajdoš Mikuláš, Hoch Miroslav, Kačírek Teodor, Kašík Filip, Konrád Matěj, Mráz Stanislav, Novák Radim, Pícha Tomáš, Průdek David, Václavík Jakub, Weinpold Onřej, Zajíc Jakub.

Trenér: Dudi Martin

Postup na Národní Finále považujeme za obrovský úspěch našeho klubu. Kluci si účast na NF doslova vydřeli. V Děčíně se rozhodně chceme poprat o co nejlepší umístění. Na turnaj se moc těšíme. V Děčíně je vždy super atmosféra a skvělí lidé.

 

Tygři Brno

Reprezentují oblast: Jižní Morava Webové stránky: https://tygri-brno.cz/

Soupiska: Adam Adrian, Ejemighey Samuel, Heicker Tomáš, Chromý Oliver, Kandrnal Matěj, Mašek Filip, Navara Oliver, Pospíšil Velen, Stejskal Marek, Stříž Jan, Svoboda Dominik, Šibal Martin, Šimko Martin, Trkan Ondřej, Záhrádka Filip.

Trenéři: Šilhan Bronislav, Brabenec Kamil

Na Národní finále do Děčína jedeme v sestavě, která spolu tuto sezónu netrénovala a odehrála pouze jeden kvalifikační turnaj. Turnaj bereme jako příležitost stmelit partu na novou sezónu a udělat si obrázek, na čem musíme zapracovat. V každém zápase bychom chtěli být důstojným soupeřem a budeme se snažit potrápit favority. Zkrátka, budeme se rvát jako „Tygři“. Kluci se na turnaj moc těší. Doufáme, že budeme mít tu čest si alespoň jednou zahrát v Armex aréně.

 

USK Praha

Reprezentují oblast: Praha Webové stránky: https://www.uskpraha.cz/mladeznicky_program/

Soupiska: Bohman Jonáš, Brejcha Tadeáš, Dřímal Adam, Hanuš Václav, Havránek Vojtěch, Chaloupka Jakub, Chaloupka Radek, Komárek Čeněk, Maršík Jakub, Pashkov Ivan, Provazník Tomáš, Reisinger Samuel, Sklenařík Matěj, Takáč Pavel, Vávra Vilém.

Trenér: Prágr Jan

Starší minižáci U13 USK Praha nenašli během celé sezóny v pražském přeboru přemožitele a budou startovat v Národním finále U13 v Děčíně v neznámé roli možných spolufavoritů. Tým ročníku 2009 a mladší vedený trenérem Prágrem se opírá o několik výrazných individualit, které pravidelně nastupují v žákovské lize U14. Ale až srovnání v konkurenci ročníku celé republiky napoví více o skutečné síle tohoto týmu. Na turnaj se moc těšíme a doufáme, že při plné síle a pevném zdraví potěšíme naše fanoušky.